Competitii 2009

Bucureşti – Jocurile Naţionale ale Persoanelor cu Handicap – 7-10 Mai 2009.

Baschet în fotoliu rulant – locul I

Atletism

Ştafetă 4x100m viteză (Gelu – Vrabie, Leonard Lupaşcu, Ion Talpă, Gabriel Dronca) – locul I

– Şah – Popa Simion – locul V

Cluj-Napoca – Campionatului Naţional de Tenis de Masă 21–24 iunie 2009, ediţia a XVII-a.

Malcovici Monica – open – locul III
– individual III

Baschet în fotoliu rulant

Echipa CST a câştigat ambele meciuri jucate, unul împotriva CCSH LAMONT CLUJ, iar celălalt împotriva unei echipe formate din sportivi de la mai multe cluburi din ţara.

Galaţi Cupa “Danubius” ediţia a XVII-a.

Au fost urmatoarele probe: tenis de masă, baschet în fotoliu rulant si pescuit sportiv.

Tenis de masa – individual

Monica Malcovici – locul II
Simion Popa – locul II

Echipa CST a câştigat detaşat toate cele 3 meciuri jucate, împotriva CCSH Lamont  Cluj-Napoca, Baschet Club “Delfinul” Constanţa şi CS Galaţi.

Arad Cupa “Ziridava” Baschet în Fotoliu Rulant a II-a ediţie – 11-13 Septembrie.

Cluburi sportive participante: CCSH Lamont Cluj-Napoca si Clubul Sportiv Temerarii-Arad.

S-au jucat 2 meciuri de baschet, unul oficial şi altul demonstrativ.
Echipa noastră a câstigat meciul oficial.
În meciul demonstrativ echipele au fost formate din jucători de la ambele echipe, amestecaţi, cât şi din spectatori(aceştia au fost instruţi, înainte de a se aşeza în fotoliul rulant)care şi-au manifestat dorinţa de a juca în fotoliu rulant.

Bucureşti – Campionatul Naţional de Atletism şi Cupa „Mariana Mihoc” -baschet în fotoliu rulant – 4 Octombrie.

Echipa noastră a câştigat ambele meciuri jucate, împotriva CCSH Lamont Cluj-Napoca cu scorul de 56-20 şi împotriva echipei Gal-Lug (sportivi de la cluburile din Galaţi şi Lugoj) cu scorul de 39-6.

Ion Talpă – aruncarea greutaţii – locul I

Ştafeta 4x100m viteză (Gabriel Dronca, Gelu Vrabie, Ioan Talpă, Leonard Lupaşcu) – locul I

Bucuresti-Bucharest City Marathon 2009-18 Octombrie

La acest maraton au participat de la clubul nostru (42,195 km) Gelu Vrabie si Leonard Lupaşcu, ei fiind de fapt singurii sportivi în fotoliu rulant din ţară prezenţi la start. Ambii au incheiat cursa.

Bucuresti – Crosului Loteriei Române – editia a XII-a – 25 Octombrie.

A fost cea mai mare competiţie sportivă de masă organizată în Bucureşti împreună cu Federaţia Română de Atletism.
Clubul nostru a fost reprezentat la categoria persoane cu dizabilitaţi de către 3 sportivi.
Astfel, Gelu Vrabie s-a clasat pe locul I, Leonard Lupaşcu pe locul II, iar Gabriel Dronca pe locul IX.