Hosted by

design & development by:
Traffic Analyzer

Competitii 2017

Cluj-Napoca, 22-26 martie – Openul Internaţional de Tenis de masă al Romaniei –R.I.T.T.O.

În perioada 22-26 martie  s-a desfăşurat în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, Openul Internaţional de Tenis de masă al Romaniei –R.I.T.T.O.

Au participat sportivi din 20 de ţări.

De la Clubul Sportiv Temerarii-Arad au participat Cătălin Rădulescu şi George Banciu.

George Banciu s-a clasat pe locul III la dublu.

Ambii sportivi au  făcut o impresie foarte bună prin jocul lor.

Galaţi , 17-21.05.2017 – Cupa Danubius , editia a XXV-a

În perioada 17-21.05.2017  s-a desfăşurat la Galaţi  a-XXV-a ediţie  a ”Cupei Danubius” , competiţie destinată persoanelor cu dizabilităţi motorii.

Clubul Sportiv “Temerarii-Arad” a fost reprezentat de 3 sportivi: Cătălin Rădulescu , Ionuţ Grosu şi George Banciu.

Sportivii noştrii au participat la următoarele probe: tenis de masă, aruncarea greutăţii, aruncarea suliţei , atletism viteză, powerlifting  şi şah.

– Ionuţ Grosu  – locul II

Fiecare sportiv este încadrat într-o  anumita grupă sportivă în funcţie de invaliditatea pe care o are.

La clasamnetul pe cluburi, Clubul Sportiv “Temerarii-Arad”s-a clasat pe locul V, un loc meritoriu având în vedere că delegaţia noastră a fost formată doar din 3 sportivi , aceştia obţinând în total 15 clasări pe podium.

Cluj-Napoca, 2 iulie – Campionatul naţional de tenis de masă

În data de 2 iulie s-a desfăşurat în Sala “Gheorghe Roman” din Cluj-Napoca, Campionatul naţional de tenis de masă.

Din partea Clubului Sportiv “Temerarii-Arad” au participat  2 sportivi: Banciu George şi Rădulescu Cătălin

La simplu  Rădulescu Cătălin locul II.

Banciu George locul III.

La dublu s-au clasat pe locul III.

Cluj-Napoca, 3 iulie – Campionatul naţional de aletism

În data de 3 iulie s-a desfăşurat Campionatul naţional de aletism la care a prticipat Cătălin Rădulescu.

Rezultatele sunt urmatoarele:

Aruncarea greutăţii: locul I.

Aruncare suliţei: locul I.

La fiecare sport adaptat sportivii sunt clasificaţi în funcţie de dizabilitate, aptitudini şi mobilitate.

Lugoj, 11-14.10.2017 – Cupa” Ana Lugojana”

În perioada 11-14.10.2017  s-a desfăşurat la Lugoj  a-XXII-a ediţie  a Cupei” Ana Lugojana” , competiţie destinată persoanelor cu dizabilităţi motorii.

Clubul Sportiv “Temerarii-Arad” a fost reprezentat de 2 sportivi: Cătălin Rădulescu şi George Banciu.

Sportivii noştrii au participat la următoarele probe: tenis de masă, atletism viteză,  aruncarea greutăţii, aruncarea suliţei , darts şi bowling .

– Cătălin Rădulescu  –  simplu-locul  II

– dublu- locu II

– George Banciu – simplu-locul  I

Cei 2 sportivi sunt în grupe diferite(în functie de dizabilitate)

– Cătălin Rădulescu  – locul I

– George Banciu -locul  II

– Cătălin Rădulescu – locul I

Atletism –viteza 100m

Cătălin Rădulescu – locul III

La clasamnetul pe cluburi, Clubul Sportiv “Temerarii-Arad”s-a clasat pe locul VII, un loc meritoriu având în vedere că delegaţia noastră a fost formată doar din 2 sportivi , aceştia obţinând în total 8 clasări pe podium.